Podkurzacze

Podkurzacze do pszczół

Każdy bartnik musi dysponować sprzętem i narzędziami pasiecznymi, które są niezbędne do pracy z pszczołami. Jednym z takich narzędzi jest podkurzacz pszczelarski, który przyda się w czasie przeglądów, miodobrania oraz innych prac wymagających bezpośredniego kontaktu z owadami. Nasze podkurzacze wyróżniają się solidną konst...

Podkurzacze do pszczół

Każdy bartnik musi dysponować sprzętem i narzędziami pasiecznymi, które są niezbędne do pracy z pszczołami. Jednym z takich narzędzi jest podkurzacz pszczelarski, który przyda się w czasie przeglądów, miodobrania oraz innych prac wymagających bezpośredniego kontaktu z owadami. Nasze podkurzacze wyróżniają się solidną konstrukcją, wytrzymałością i wysoką jakością, dzięki czemu możesz mieć pewność, że posłużą ci przez wiele sezonów. Wybierając najlepszy model, musisz zastanowić się nad tym, czy wolisz podkurzacz nierdzewny, ze stali kwasoodpornej, a może inny model?

Podkurzacz pasieczny niezbędny w każdej pasiece

Podkurzacz do pszczół jest niewielkim urządzeń, które służy do odymiania pszczół, które uspokajają się i nie atakują pszczelarza. Oczywiście warto pomimo tego nosić odzież ochronną, ale dzięki temu narzędziu, bez większych obaw przystąpimy do przeglądów czy miodobrania. Zastanawiacie się nad tym, jak działają podkurzacze pasieczne?

Poprzez umieszczone w nim specjalne paliwo, wytwarzają dym, który wydmuchujemy naciskając na mieszek. Dawniej do wywołania dymu używano suchego drzewa, aktualnie dostępne paliwa mogą nawet pachnąć miłym lawendowym zapachem. Odymione pszczoły przechodzą w górę ula, obawiając się pożaru, stają się nieagresywne. Podkurzacz to narzędzie stosowane od wielu pokoleń, które nie wyrządza szkody owadom.

Różnorodne podkurzacze pszczelarskie

Podkurzacz składa się z kilku charakterystycznych części – pokrywy z wylotem, przez który przedostaje się dym, paleniska, w którym rozpalamy paliwo oraz mieszka, przez który wylatuje powietrze. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę na obecność chłodnicy, która zmniejsza ryzyko niebezpiecznych oparzeń.

Każdy podkurzacz różni się także wielkością – małe modele będą najlepsze do niewielkich pasiek i nieagresywnych ras pszczół, a duże sprawdzą się w większych pasiekach. Istotny jest także materiał wykonania. Podkurzacze nierdzewne to modele o najwyższej jakości, które są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, służąc niezawodnie przez wiele sezonów. Oferujemy również popularne podkurzacze ocynkowane oraz kwasoodporne. Podkurzacze kwasoodporne to produkty premium dedykowane dla profesjonalnych bartników. Modele ocynkowane to produkty o nieco mniejszej wytrzymałości, które pozwolą ograniczyć koszty związane z prowadzeniem niewielkiej pasieki.

Więcej

Podkurzacze Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów