Dłuta

Trwałe i praktyczne dłuta pasieczne


Dłuto pasieczne należy do niezbędnego i podstawowego wyposażenia każdego pszczelarza, który chce efektywnie zajmować się swoją pasieką i rozwijać ją w odpowiednim kierunku. Różnorodna długość, materiał wykonania, a nawet dodatkowe funkcje sprawiają, że każdy znajdzie idealny model dopasowany do swoich potrzeb....

Trwałe i praktyczne dłuta pasieczne


Dłuto pasieczne należy do niezbędnego i podstawowego wyposażenia każdego pszczelarza, który chce efektywnie zajmować się swoją pasieką i rozwijać ją w odpowiednim kierunku. Różnorodna długość, materiał wykonania, a nawet dodatkowe funkcje sprawiają, że każdy znajdzie idealny model dopasowany do swoich potrzeb. Wszystkie narzędzia w naszej pasiece sprawdzą się zarówno u początkujących pszczelarzy, jak i w średnich lub dużych gospodarstwach pasiecznych.

Dłuta pszczelarskie z trwałych materiałów


W naszym asortymencie znajdą Państwo trwałe i praktyczne dłuta pszczelarskie. Łatwo rozpoznać je po wyglądzie – są one niczym innym niż płaskownikiem stalowym o grubości około 4 mm ze spłaszczonymi, rozszerzonymi i zaostrzonymi końcami długości 18-20 cm. Jeden z końców jest zagięty pod kątem prostym, niekiedy jest zabudowany z boków ściankami.

Dłuta pasieczne są produkowane z twardej stali malowanej proszkowo, która dzięki temu staje się odporna na warunki atmosferyczne, bądź ze stali nierdzewnej, cenionej za swoją trwałość. Niektóre modele posiadają dodatkowo rękojeści z tworzywa, które poprawiają uchwyt, lepiej leżąc w dłoni w trakcie wykonywania różnorodnych czynności. Modele bez niego są zazwyczaj profilowane w taki sposób, by dobrze układać się w ręce, gwarantując wygodną pracę.

Dłuta różnią się także wielkością – długość całkowita może wynosić nawet kilkadziesiąt centymetrów. Modele amerykańskie są zazwyczaj krótsze i szersze, zwykłe – dłuższe i węższe. Wyróżnia się także dłuta proste oraz wielofunkcyjne stosowane do wielu czynności.

Dłuto pszczelarskie w pasiece


Dłuta pasieczne służą przede wszystkim do dźwigania i oddzielania nadstawki lub górnego korpusu od dolnego. Bartnicy wykorzystują je również do rozsuwania ramek i przesuwania ich w inne miejsce. Dłuto pasieczne może posłużyć także do oczyszczania ramek z wosku i kitu, do odskrobywania ścian, wręgów ula oraz jego dna.

Podstawowe narzędzia wysokiej jakości


Dłuta pasieczne to podstawowe narzędzia pszczelarza, które należy nabyć już podczas zakładania pasieki. Poza nimi każdy bartnik nie będzie mógł obejść się bez wysokiej jakości podkurzaczy, zmiotek, noży i innych akcesoriów, które są dostępne od ręki w naszym sklepie. Jesteś dopiero na początku swojej przygody z pszczołami, a może już dynamicznie rozwijasz pasiekę? Urządzenia i narzędzia najwyższej jakości to zawsze inwestycja na długie lata.
Więcej

Dłuta Jest 22 produktów.

Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów