Zmiotki

Zmiotki pszczelarskie to niezbędne narzędzie w pasiece


Oferujemy wysokiej jakości zmiotki i szczotki pszczelarskie, które będą niezastąpione w każdej pasiece do wielu czynności. Dzięki nim można bez problemu zadbać o higienę w pracowni i w ulach, wykorzystując je na wiele sposobów. Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem, ale przede ws...

Zmiotki pszczelarskie to niezbędne narzędzie w pasiece


Oferujemy wysokiej jakości zmiotki i szczotki pszczelarskie, które będą niezastąpione w każdej pasiece do wielu czynności. Dzięki nim można bez problemu zadbać o higienę w pracowni i w ulach, wykorzystując je na wiele sposobów. Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wielkością i materiałem wykonania. Możemy wybrać produkty z dłuższą rączką, bądź krótszą, bardziej poręczne. Ponadto zwróćmy uwagę na długość włosia i jego jakość. Zmiotki do pszczół są produkowane z nylonowego bądź naturalnego włosia, które są uważane za bardziej delikatne. Pomimo tego wszystkie produkty dostępne w naszym asortymencie są trwałe, wytrzymałe i posłużą przez wiele sezonów.

Zmiotka pszczelarska na co dzień


Zmiotki pasieczne wykorzystuje się przede wszystkim do omiatania pszczół z ramek i plastrów np. w czasie przeglądów bądź miodobrania. Trudno wyobrazić sobie spędzanie nadmiaru pszczół z powałek bez takiego sprzętu. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowanym materiałom modele dostępne w naszym sklepie są trwałe i delikatne, nie czyniąc owadom żadnej krzywdy. Zmiotka do pszczół powinna być dopasowana szerokością do rozmiarów ramek, a włosie delikatne i sprężyste, by nie drażnić zwierząt. Co ważne, w pasiece można, a nawet powinno się mieć kilka modeli, gdyż tej używanej do pracy z plastrami nie można wykorzystywać np. do omiatania dennic i innych miejsc z nieczystości. Pamiętajmy także o jej regularnym czyszczeniu, gdyż zmiotka pszczelarska, jak wszystkie narzędzia, po prostu ulega zabrudzeniom.

Zmiotka pasieczna i inne niezbędne akcesoria


Zmiotka do pszczół stanowi jedno z podstawowych narzędzi w pracy pszczelarza, dlatego warto o nią zadbać już na etapie zakładania pasieki oraz wymieniać regularnie w razie zużycia, w późniejszym okresie. Poza nią należy wyposażyć się w inne drobne akcesoria, które wspomagają pracę z pszczołami. Podstawą są z pewnością dłuto z rozpierakiem, podkurzacz, nóż do odsklepiania czy drut nierdzewny do ramek. Wszystkie wymienione przedmioty muszą być trwałe i wysokiej jakości, by ułatwiały, zamiast utrudniać codzienne czynności. W Bee Tools każdy początkujący, jak i zaawansowany bartnik znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje, gdyż oferujemy wszystkie narzędzia z gwarancją jakości.
Więcej

Zmiotki Jest 4 produktów.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów