Miodarki

Miodarki bee-tools.pl

Miodarka to podstawowe narzędzie w każdej pasiece, niezależnie od jej wielkości i przeznaczenia. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości, wytrzymałe i dopasowane do twojego typu ula wirówki do miodu, które pozwolą ci na sprawne odwirowywanie tego produktu pszczelego. Każde z urządzeń jest wykonane z trwałych i odp...

Miodarki bee-tools.pl

Miodarka to podstawowe narzędzie w każdej pasiece, niezależnie od jej wielkości i przeznaczenia. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości, wytrzymałe i dopasowane do twojego typu ula wirówki do miodu, które pozwolą ci na sprawne odwirowywanie tego produktu pszczelego. Każde z urządzeń jest wykonane z trwałych i odpornych materiałów, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Bogaty wybór wielkości, modeli oraz stopnia automatyzacji sprawiają, że zarówno początkujący bartnik, jak i profesjonalny pszczelarz znajdzie idealny sprzęt do swojej pasieki.

Miodarki radialne, kasetowe i diagonalne

Miodarki do miodu różnią się swoją konstrukcją, rozmiarem i funkcjami ze względu na wielkość pasieki czy rodzaj odwirowywanego miodu. Wyróżnia się trzy rodzaje wirówek – radialną, kasetonową oraz diagonalną.

Miodarka radialna wyróżnia się tym, że ramki są w niej ustawione promieniście do osi wirnika, przez co miód jest odwirowywany efektywnie i szybko z obu stron jednocześnie.

W miodarkach kasetowych ramki umieszcza się w specjalnych kasetach. Wiąże się to z koniecznością odwracania ich, gdy zostanie odwirowana jedna strona. Miodarki kasetowe można wybrać już w wersji automatycznej, ale również ręcznej lub półautomatycznej.

Miodarki diagonalne to urządzenia odwirowujące miód podobnie jak kasetonowe – z jednej strony ramek. W odróżnieniu od modelu kasetonowego, ramki umieszcza się samodzielnie w pozycji równoległej do bębna.

Miodarki elektryczne i automatyczne

Wirówka do miodu może posiadać wiele dodatkowych funkcji, które ułatwiają pracę bartnika. Do niewielkich pasiek sprawdzą się modele ręczne, jednak już w przypadku pasieki średniej lub dużej, towarowej, niezbędna będzie pewnego rodzaju automatyka. Miodarki automatyczne same odwirowują miód, wymagając od nas jedynie ustawienia prędkości i innych parametrów. Modele elektryczne są zdecydowanie wygodniejsze, pozwalając na uzyskanie miodu bez siły ręcznej i poświęcania sporej ilości czasu.

Wybierz najlepszą miodarkę do swojej pasieki

Wybór miodarki powinien być podyktowany rodzajem uli oraz rozmiarem pasieki. Każde urządzenie jest dedykowana do konkretnych ramek – dadant, warszawskie, wielkopolskie i inne. Ważna jest również średnica bębna – im większa, tym więcej jednocześnie odwirowanych ramek. Jak nietrudno się domyślić, największe i najbardziej zautomatyzowane modele będą idealne do dużych, towarowych pasiek. Tutaj sprawdzą się zarówno wirówki radialne, jak i kasetonowe. Mniejsi bartnicy powinni postawić na niewielkie miodarki diagonalne lub radialne, które pozwolą zmniejszyć koszty pasieczne na samym początku rozwoju ich pasji.

Więcej

Miodarki Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów